• Informácia pre žiakov - stravníkov 5. - 7. ročníka

Stravovanie v ŠJ

Žiaci 5. - 7. ročníka, ktorí sa stravujú v ŠJ, budú automaticky prihlásení na stravu od pondelka 3. mája 2021. V prípade neprítomnosti v škole je potrebné sa odhlásiť prostredníctvom aplikácie Edupage alebo priamo pani vedúcej ŠJ (0911974429).

Schválením Dodatku č. 2 k VZN č.1/2019 obce Švábovce o výške príspevkov v školách a školských zariadeniach zriadených obcou Švábovce sa zmenila výška príspevku na činnosť školskej jedálne (tzv. réžia) na 2.-€/mesiac pre všetky vekové kategórie detí MŠ a žiakov školy

• Informácie k vyučovaniu od 3. mája 2021

Od 3. mája sa obnovuje prezenčné vyučovanie vo všetkých ročníkoch našej školy. Ročníky 5. - 7. budú mať v rámci adaptačného pobytu upravený rozvrh hodín (bude zverejnený na edupage cez víkend).

Podľa Covid automatu bol okres Poprad zaradený do II. stupňa varovania. Z toho vyplýva, že vstup žiakov do školy nie je podmienený negatívnym testom zákonného zástupcu ani žiaka 2. stupňa!!!

• Informácie ZUŠ Rosnička

Súkromná ZUŠ Rosnička Art oznamuje, že od pondelka 26. 4. 2021 obnovuje prezenčné vyučovanie pre žiakov 1. stupňa ZŠ bez hudobnej náuky a skupinových predmetov. Zatiaľ teda iba hudobný odbor (tanečný a výtvarný odbor sa naďalej vyučuje dištančne).

Prosíme, aby prišli žiaci v utorok do tried na husle, klavír a gitaru, kde sa dohodneme na rozvrhu, ktorý im bude vyhovovať. Žiaci budú mať hodinu tak ako vždy - 1 žiak a 1 učiteľ. Deň výuky ostáva rovnaký, akurát si dohodneme presný čas výučby. Prosíme o dodržiavanie všetkých protipandemických opatrení a nariadení, ktoré platia pre 1. stupeň ZŠ.

• Rúško namiesto respirátora!!!!

Podľa novej vyhlášky ÚVZ SR súčinnosťou od 19. apríla 2021 použitie respirátora možno nahradiť použitím inej preventívnej ochrannej pomôcky, a to použitím rúška, šálu alebo šatky v prípade:

a) žiakov v škole alebo v školskom zariadení,

b) pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu,

• Návrat žiakov do školy

Od pondelka 19. apríla 2021 nastupujú do školy na riadne vyučovanie

žiaci 8. a 9. ročníka.

Podmienky účasti žiaka na vyučovaní:

1. negatívny výsledok testu žiaka a jedného zákonného zástupcu nie starší ako 7 dní (alebo potvrdenie o výnimke z testovania)

– povinnosť na požiadanie preukázať sa negatívnym výsledkom testu

• Zber starého papiera

Aj na základe podnetov zo strany rodičov sa naša škola rozhodla po ročnej prestávke opäť organizovať zber starého papiera. Zber budeme organizovať tradičným spôsobom, ale za dodržania všetkých protipandemických opatrení - podrobnejšie informácie k zberu v priloženom súbore.

Termín zberu: 26. apríl - 7. máj 2021

• Marec - mesiac knihy

Marec - mesiac knihy sme zakončili peknými aktivitami s knihami, či už to bola diskusia o knihách, kvíz o knihách, výroba záložiek do kníh, spoločné čítanie kníh, hodnotenie obľúbených kníh, prezentácia mojej najknihy, alebo výstava "Najkniha z domácej knižnice".

Aby sme mohli výstavu uskutočniť, žiaci museli poriadne prezrieť svoje knižnice, lebo výstava bola spojená so súťažou o NAJ - väčšiu, - menšiu, - širšiu, - užšiu, -staršiu, - mladšiu, - vtipnejšiu, - nudnejšiu, - obrazovejšiu, - rozprávkovejšiu, - 3D, - aktívnejšiu, - najčistejšiu, - najopotrebovanejšiu, - zachovalejšiu, - zvedavejšiu, - ťažšiu, - ľahšiu knihu. Medzi ocenenými sa nám objavila napríklad kniha z roku 1897 aj 2020, kniha s váhou 17g aj 2625g, kniha s rozmermi 39,5cmx57cm aj 5,5cmx8cm, ale aj čitateľský denník z roku 1969. Každý zo žiakov, ktorý prispel svojou knihou, dostal ocenenie v podobe diplomu, záložky od

• Vyučovanie a prevádzka MŠ od stredy 7. apríla

Prevádzka materskej školy a vyučovanie na 1. stupni a v určených skupinách 2. stupňa bude poračovať rovnako ako pred prázdninami.

Podmienkou je stále čestné vyhlásenie zákonného zástupcu a negatívny test aspoň jedného z rodičov.

Výsledkom negatívneho antigénového testu alebo RT-PCR testu z obdobia od 1. do 4. apríla 2021 je možné preukazovať sa až do 11. apríla 2021, a to aj tam, kde sa vyžaduje negatívny výsledok testu nie starší ako sedem dní (uznesenie vlády SR).

• Svetový deň vody

Voda je pre nás tak samozrejmá, každodenná a bežná, že jej prítomnosť zväčša vôbec nevnímame. Jej jedinečnosť a nenahraditeľnosť si často vôbec neuvedomujeme. Preto je 22. marec, Svetový deň vody, dôležitý z hľadiska povedomia verejnosti o dôležitosti zachovania zdrojov pitnej vody a ich ochrany. Je jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia a pre rozvoj ľudskej spoločnosti.

• Podávanie prihlášok na SŠ

EduPage umožňuje zákonnému zástupcovi žiaka (ďalej len ZZ) podať prihlášku na strednú školu elektronicky.

ZZ môže podať najviac štyri prihlášky. Jednu alebo dve prihlášky na odbory, ktoré nevyžadujú overenie špeciálnych zručností (netalentové) a jednu alebo dve prihlášky na odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych zručností (talentové).

• Kedy je potrebné nosiť rúško - respirátor

Od 8. marca 2021 nadobudla účinnosť nová VYHLÁŠKA ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest. Prehľad najdôležitejších zmien, ktoré vstúpili do platnosti:

Od 8. marca 2021 bude v obchodoch a prostriedkoch verejnej dopravy (MHD, vlaky, diaľkové autobusy a podobne) povinné nosenie respirátorov bez výdychového ventilu s klasifikáciou najmenej FFP2 podľa normy STN EN 149 + A1. Výnimky z povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest sú platné tak ako doteraz a sú podrobne uvedené vo vyhláške.

Piatok 17. 5. 2024